Mardin Ticaret ve sanayi odasından esnafa haciz şoku

Mardin Ticaret ve Sanayi Odası artan olaylar nedeniyle büyük bir mağduriyet yaşayan esnafa borçlarından dolayı icra göndereceği yönünde mesaj çekince esnaflar duruma tepki gösterdi.

Adını vermek istemeyen Mardin Ticaret ve Sanayi odası üyesi bir esnaf, mesajın kendilerine geldiğinde şok yaşadıklarını söyledi.

Esnaf bölgede yaşanan olaylardan dolayı büyük zarar gördüklerini söyleyerek, borçlarının bu dönemde ertelenmesi gerektiğini ifade etti.

Esnaf, Ticaret odası tarafından gönderilen mesajın kendilerine telefondan geldiğini belirterek, “Bölgemizin ve Mardin’in son yaşanan durum karşısında ekonomik durumu ortada. Hemen her gün bir paketin hazırlandığı ve halkın mağduriyetini aza indirgemeye çalışıldığı bir ortamda Mardin ticaret ve sanayi odasının üyelerine göndermiş olduğu 2 yılın üzerinde borcu olan üyelere 2016 Ocak ayı ile beraber haciz işlemi başlatacağına yönelik mesajı oldukça üzücü ve vahimdir. Mardin ekonomisinin çöktüğü bir ortamda aidat borcundan ötürü haciz başlatmak için girişimde bulunulması kabul edilemez. Bu mesajı alan arkadaşlarımızda oldukça büyük bir tepki mevcut” dedi.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright | @2018 | firmakayitlari.com | Her hakkı saklıdır.

Fatal error: Call to undefined method MysqliDb::MysqliDb() in /home/gfirma/public_html/index.php on line 417