'Bersisa' tiyatro oyununun galası yapıldı

Devlet Tiyatroları tarafından sahneye konulan ve Mevlana'nın bir meselinden yola çıkan 'Bersisa' isimli tiyatro oyununun galası yapıldı.

Devlet Tiyatroları tarafından sahneye konulan ve Mevlana'nın bir meselinden yola çıkan "Bersisa" isimli tiyatro oyununun galası yapıldı.

Oyunun yönetmeni Gülebru Turna, Cevahir Sahnesi'nde sergilenen gösterim öncesi, oyunun kendileri için önemine değinerek, "Metnin yazılmasından bu güne kadar 10 yıla yakın bir süre geçti. Şartların olgunlaşmasını bekledik. Sabır önemli, beklemenin sonunda bu zamana denk gelmesinin daha iyi olduğunu hep beraber gördük. Hepimiz için çok heyecan verici bir süreç. Daha da geniş kitlelere ulaşmayı umut ediyoruz" dedi.

Oyunda rol alan isimlerden Can Sözeri de oyunda şeytan rolünü canlandırdığını aktararak, "İnsanların, gerçek şeytanın da yaptığı gibi tamamen zayıf noktalarını ve kibrini kullanarak, onları etkilemek ve istediği noktaya çekmek boyutunda bir davranışı var rolümün" diye konuştu.

Gökalp Kulan, Eray Cezayirlioğlu, Hakan Güngör, Ozan Uz, M. Zeynep Aytekin gibi isimlerin de rol aldığı oyun, Mevlevilikle ilgili sırları bulmaya talip olan bir akademisyenin, kendisini zamanın ve mekanın dışında ama hakikatin içinde, bir meselin ortasında bulmasını konu ediniyor.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright | @2018 | firmakayitlari.com | Her hakkı saklıdır.

Fatal error: Call to undefined method MysqliDb::MysqliDb() in /home/gfirma/public_html/index.php on line 417